Antikvariát Pod Svícnem vykupuje a prodává (nejen) knihy již od roku 2000.

Kde?

Od prvního dne až dosud v krásném a citlivě zrekonstruovaném Domě Pod Svícnem v historickém centru Frýdku-Místku, v těsném sousedství frýdeckého Zámeckého náměstí.  

Kdo?

Mé jméno je Pavel Indrst. V roce 2000 a po další dva roky jsem stál po boku mému příteli a zakladateli Antikvariátu Pod Svícnem Petru "Bivojovi" Korčovi. Pak mě osud zavál jinam, abych se po několika letech do antikvariátu vrátil a následně se v roce 2017 stal jeho hrdým majitelem a provozovatelem. 

Jak?

Férově, osobně a klidně.

Nehraji si na starožitníka nebo největšího znalce knih pod Sluncem, ale po těch letech můžu s jistotou říct, že o knihách a antikvariátním trhu mnohé vím. 

Až na občasnou, ale nedocenitelnou výpomoc věrné "slečny Douchové" obstarávám veškerý chod antikvariátu osobně, kvalita služeb a způsob jednání se zákazníky jsou pro mě tedy naprosto zásadními a ručím za ně svým jménem. 

Výkupy provádím vždy "na ruku", komisní prodej z mnoha důvodů neprovozuji. Knihy neoceňuji, protože nic takového jako objektivní cena knihy neexistuje. Pokud mám o nabízené knihy zájem, nabídnu částku, kterou jsem já teď a tady ochoten za ně vyplatit. Jestliže se nedomluvíme, nic se neděje, ale zatím jsme se domluvili vždy :)

Antikvariát Pod Svícnem je pro mě prací, živností, koníčkem a radostí. Doufám a věřím, že knihy zde pořízené dělají radost i mým zákazníkům.

S úctou,

Pavel Indrst