Pirátství / Úplné dějiny

Krvavá historie námořního lupičství od antiky po současnostDějiny pirátství začaly vzápětí poté, co se člověk vydal na moře. Zkušený historik Angus Konstam, který se tímto tématem zabývá už dlouhou dobu, zavede čtenáře přímo do hlubin temného pirátského světa a poskytne mu dokonalý přehled o krvavých dějinách námořního lupičství od antiky...
  • Dostupnost: 1 ks
  • EAN: 9788020424082
  • Číslo zboží: 6038081
Dostupné množství: 1,000
190,-


Specifikace

Stav knihy
velmi dobrý s přebalem
Vydavatel
Rok vydání
2011
Překlad
Michal Prokop
Počet stran
312
Vazba
pevná
Formát
Jazyk
Vloženo
26.06.2024
ISBN
978-80-204-2408-2
Krvavá historie námořního lupičství od antiky po současnost
Dějiny pirátství začaly vzápětí poté, co se člověk vydal na moře. Zkušený historik Angus Konstam, který se tímto tématem zabývá už dlouhou dobu, zavede čtenáře přímo do hlubin temného pirátského světa a poskytne mu dokonalý přehled o krvavých dějinách námořního lupičství od antiky po současnost.
Konstam píše o mořských lupičích, kteří sužovali starověký Egypt, o nájezdech Vikingů a o éře privatýrů. Podrobně se zabývá takzvaným „zlatým věkem pirátství“ a populárními postavami, jako byli Černovous a kapitán Kidd, pokračuje prvním setkáním západních mořeplavců s východními piráty u čínského pobřeží a končí fenoménem moderního pirátství. Důsledně při tom odděluje realitu od hollywoodské fikce, nejnověji ztělesněné populární sérií Piráti z Karibiku, a nabízí tak plastickou představu o skutečné krutosti a násilnosti námořního lupičství.